Sambapos Restaurant Adisyon Sistemi

SambaPos Adisyon Sistemi müşteriden siparişin alınması, üretilmesi, servis edilmesi ve ödemenin alınması işlemlerinin bir düzen içerisinde hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar.

DEMO ve KURULUM TALEBLERİNİZ için

Sambapos

SambaPOS

SambaPOS

Sambapos Restorant Otomasyonu ve Adisyon Sistemleri

Açık kaynak kodlu  Sambapos Restorant otomasyonu programı ile müşterilerinizin memnuniyetini ve işletmenizin verimini artırabilirsiniz. Siparişlerinizi tercihinize göre, el terminali, dokunmatik ekran, müşteri tanıma özelliği ile siparişlerinizi pratik şekilde alabilir, sipariş esnasında oluşabilecek hataları tamamen engelleyebilirsiniz.

Sambapos Programını Özellikleri

 •    Dokunmatik ekranlar üzerinde grafik arayüz ile çalışan ve kartlarla  yetkilendirilmiş garson kullanımı
 •    Microsoft SQL Server veritabanı sayesinde güvenli bilgi erişimi
 •    Kablosuz el terminalleri üzerinde grafik arayüz ile hızlı ve kolay sipariş  girişi
 •    Caller ID cihazlarıyla arayan müşterinin bilgisine anında erişim
 •    Masa ve organizasyonlar için gelişmiş rezervasyon yönetimi
 •    Paket gönderim ekranları sayesinde motorcu performans takib
 •    Günlük harcamaların yönetim
 •    Uzak bir noktadan internet üzerinden erişim
 •    Müşteri cari hesaplarının takibi
 •    Kartlı müşteri takibi sayesinde önce öde sonra kullan uygulamas

Sambapos un İşletmenize Getirdiği Faydalar:

- SambaPOS sayesinde işletmenizin kontrolünü rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Modern tasarımı, basit ve anlaşılır kullanıcı ekranları ile  işletmenizde atılan her bir adımı takip edip, talep ve istekleriniz doğrultusunda müdahale edebilir ve önlemler alabilirsiniz. Sambapos’un  raporlarımdan yola çıkarak oluşturduğunuz analizlerden faydalanıp işletmeniz için hayati stratejiler geliştirebilirsiniz.

 -SambaPOS Restaurant Adisyon Programı sayesinde müşterilerinizin memnuniyeti ve işletmenizin verimini arttırırken sipariş esnasında  oluşan aksilikleri tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. SambaPOS işletmenizin karşılaşabileceği her türlü senaryoya ve yaşayabileceği her  gelişmeye uygun özelleştirilebilir bir adisyon sistemidir.

Sambapos un Detaylı Kullanım Şekilleri:

 -Restaurantlar

SambaPOS, masaya servis yapan uzun oturumlu restaurantlarda; dokunmatik ekranlar, tabletler veya el terminalleri ile alınan siparişler termal yazıcılarla mutfağa yönlendirilmekte ve işletmecilerin en çok mağdur olduğu sipariş ile ilgili sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır. Gün sonunda işletmeciler raporlarına bakarak hangi üründen ne kadar satıldığını, hangi çalışanının ne kadar satış yaptığını, hangi ürünün revaçta olduğunu, hangi ürününün gözden düştüğünü takip ettiği gibi belirli periyotlarda aldığı raporlarla da satılan ürünlerin o periyotta ne kadar gelir sağladığını takip edebilmektedirler. Bunun yanında özelleştirilebilir yapısıyla SambaPOS; taneli ürünlerde stok takibi yaptırabildiği gibi reçeteli ürünlerde de stok takibi sağlamaktadır. Bunun yanında açık hesap kullanıldığı durumlarda SambaPOS, gelişmiş adisyon takip sistemi ile geriye dönük adisyonları kayıt altında tutar ve işletmecilere rahat bir nefes aldırır.

    -Cafeler

SambaPOS; masaya servis yapan cafelerde bar ve mutfak gibi sipariş noktalarına dokunmatik ekranlar, tabletler ve el terminalleri aracılığıyla hızlı bir şekilde siparişler yollanır ve geri dönüş te yine hızlı bir şekilde sağlanır. Stok takibi, açık hesap takibi gibi işletme için önem arz eden bilgiler de yine SambaPOS tarafından raporlarla takip edilir.

  -Barlar

SambaPOS; kontrol edilmesi zor, bilinçli ya da bilinçsiz kaçağın en çok olduğu, hızlı direk satış ve masaya servisin yapıldığı kalabalık barlarda özelleştirilebilir yapısı ile işletmecilerin üzerinden büyük bir yük almaktadır. Aynı anda hem hızlı satış hem de dokunmatik ekranlar ya da el terminalleri yardımıyla masaya servisin devam etmesi bu sistemde mümkündür. Garsonlar müşteri döngüsünün çok olduğu saatlerde bara gitmeden el terminalleri veya tabletler ile kalabalıktan siparişleri toplar, bardan yazıcı aracılığıyla çıkan siparişler müşterilere hızlı bir şekilde ulaştırılır. Böylece barmenlerin ve garsonların parayla ilişkisi kesilir. Gün sonunda alınan raporlar doğrultusunda da satışlar ve stoklar arası uyum kontrol edilir. SambaPOS ön ödemeli satışlarınız için kartlı sistem yardımıyla olanak sağlar

   -Fast Food

Direk Satış,Take-away(gel-al) veya paket servis yapan işletmelerde müşteriler hızlı bir şekilde satışın gerçekleşmesini ve geri dönüşünde yine hızlı ve sessiz bir şekilde olmasını isterler. SambaPOS, bu tür işletmeleri kaldırabilecek yapısı ve özelleştirilebilir arayüzü ile işletmelerin bir numaralı seçimi olacaktır. Caller ID ile uyumlu yapısı ile müşterilerinize ayrıcalık yaşatabilirsiniz. Gün sonu raporunda paketçilerinizin ne kadar servis yaptığını da kontrol edebilirsiniz. Yine gün sonu raporlarında paket servis departmanının diğer departmanlardan farklı olarak bilgilerini raporlarda görebilirsiniz.

   -Pastaneler

Pastaneler hızlı satış ve adisyon mantığının bir arada olduğu mekanlardır. Bu iki farklı departmanda yapılan işlemlerin tek bir rapor başlığı altında toplanması için özelleştirilen SambaPOS sayesinde olmuştur. Basit ara yüze sahip hızlı satış ekranı farklı iki program kullandırmadan kullanıcılara kolaylık sağlarken, işlemleri hızlı biten müşteriler ise memnun bir şekilde işletmeyi terk etmektedir. Bunun yanında programa entegre edilebilen terazi de işletmeye hizmet kalitesi sağlamaktadır. İşletme hızlı satışı devam ettirirken bir yandan da adisyonlarını takip etmekte ve orada bulunan müşterilerine el terminalleri veya tabletlerle kaliteli hizmet sunmaktadır.

 1. Fırınlar
 2. Lokantalar
 3. Kulüp-Dernekler
 4. Oteller
 5. Tatil Köyleri
 6. Eğlence parkları

Go-Kart gibi sıra ve araç mantığı ile müşterilerine hizmet veren işletmelerde kağıt ile sıra yazdırma mantığı günümüzde işletmelerin müşteri memnuniyetsizliğinden dolayı tercih etmediği bir mantıktır. SambaPOS, özelleştirilebilen yapısı ile işletmecilere modern bir çözüm sunmaktadır. Dokunmatik ekran ve termal fiş yazıcısı sayesinde müşterilere hem sıra numarası hem de kullanacakları araç bilgisini bir çıktı olarak veren program bu tarz eğlence sektöründeki işletmecilerin vazgeçilmezlerinden birisi olmuştur.

-Kuaförler

Bir restaurant adisyon takip programı olmasına rağmen SambaPOS yapılan özelleştirmelerle kuaförlerde yapılan hizmetlerin takibini, elemanların performansları, müşterilerin takibi gibi kuaförler için kritik önem taşıyan konulara açıklık getirmiştir. Dokunmatik ekran ve termal yazıcı yardımıyla müşteri memnuniyetini ve çalışan performansını takip eden işletmeciler ise bu programdan memnuniyetlerini açık dille ifade ediyorlar. Dokunmatik ekran yerine tablet yada el terminali gibi çeşitli şık otomasyonlar da bu sektörde şıklık yarışına giren kuaförlerin en büyük tercih sebeplerinden sadece birisi.

 SAMBAPOS REFERANSLARIMIZ DAN BAZILARI

Altıntabak İskender Restaurant Otomasyonu

Altıntabak İskender’in restaurant otomasyon çalışmaları 4 dokunmatik, 10 adet yazıcı ile tamamlamıştır. Döner satışı ile iskender satışını iki farklı departman ile tek programda barındırarak sistemin tek bir çatı
altında toplanması sağlanmıştır.Gelişmiş Raporlama Modülü sayesinde satışların ve kar-zarar tablosunu net bir şekilde görülmesi sağlanmıştır.

Cihan Exclusive Alparslan Adisyon & Otomasyon Sistemi

Cihan Exclusive Alparslan şubesinin restaurant otomasyonu projesini 1 adet Server, 2 adet dokunmatik bilgisayar, 1 adet barkodlu terazi, 1 adet barkod okuyucu ve 4 adet termal fiş yazıcısı tamamlamıştır. Otomasyon dahilinde 2 ayrı departman farklı işlemleri aynı anda
farklı konumlardan gerçekleştirilmektedir. Barkodlu terazi ve barkod okuyucu sayesinde kilolu ürünlerin satışı da kolaylıkla halledilmektedir. Detaylı Rapor modülü ile satış adedi ve kar-zarar tablosu takip edilmektedir.

Cihan Exclusive Kartal Restaurant Adisyon & Otomasyon Sistemi

Cihan Exclusive Cafe Kartal Şubesinin restaurant otomasyonunu 1 adet dokunmatik, 3 adet yazıcı
ve 1 adet barkod okuyucu restaurant yazılımı kullanarak tamamlamıştır. Varolan barkodlu terazi ve barkod
okuyucu bir araya getirilmiş, böylelikle kilolu ürünlerde daha hızlı bir çözüm oluşturulmuştur.

Çaykur Çay Evi Adisyon Sistemi & Otomasyon Sistemi

Kayseri Bahçelievler’de hizmet veren Çaykur Çay Evi markasının otomasyonunu 1 adet dokunmatik, 1 adet yazıcı, 1 adet
barkod okuyucu ve 3 adet tablet ile SambaPOS restaurant programı kullanarak gerçekleştirmiştir. Cafe içerisinde hem masaya servis
yapılırken hem de paket çay gibi adet ürünlerin barkodlu satışı sistem üzerinden kontrollü bir şekilde yapılmaktadır.

Evreka Tea House Cafe Adisyon & Otomasyon sistemi

Kayseri Talas’ta hizmet vermekte olan Evreka Tea House markasının otomasyonunu 1 adet dokunmatik,
1 adet server, 4 adet tablet ve 2 adet yazıcı kullanarak tamamlamıştır.

Hacı Steakhouse Restaurant & Adisyon sistemi

Kayseri Talas’ta hizmet vermekte olan Hacı Steakhouse firmasının restaurant otomasyonunu 1 dokunmatik bilgisayar, 4
tablet, 4 yazıcı ve 1 adet server ile SambaPOS programını kullanarak tamamlamıştır. Bu otomasyonda dokunmatik bilgisayar mutfak ekranı
olarak kullanılmaktadır. Yine burada mutfak tarafında oluşan gürültüden duyulmama gibi bir problem yaşanmaması için özel olarak mutfak
yazıcıları kullanılmıştır. Tabletler için profesyonel bir kablosuz ağ sistemi oluşturulmuştur.

Kahve Kahve 80′s Cafe Adisyon & Otomasyon Sistemi

Kahve Kahve 80′s markasının Cafe Otomasyonunu 2 adet dokunmatik bilgisayar, 2 adet yazıcı, 2 adet tablet ve SambaPOS programı kullanarak tamamlamıştır.

Mangalcı Restaurant Adisyon, Paket Servis & Otomasyon Sistemi

Kayseri’de alanında bir marka olmuş olan Mangalcı Restaurantın Pos sistemini SambaPOS restaurant yazılımı kullanarak
tamamlamıştır. Program uyarlaması ve yıllık bakımlarının yanında 3 dokunmatik bilgisayar ve 6 adet yazıcı ile Mangalcı Restauranta
yaklaşık iki yıl önce teslim edilmiştir. Safa Bilişim iki yıldır program ile ilgili tüm uyarlamaları başarılı bir şekilde yapmış ve
müşterisinin isteklerine cevap vermiştir.

Operon Çikolata Cafe & Hızlı Satış Otomasyonu

Operon Cafe & Çikolata markasının cafe ve hızlı satış otomasyonunu; var olan 1 server, 2 dokunmatik ve 2
yazıcı yardımıyla SambaPOS programı kullanarak gerçekleştirmiştir. Operon, kendi yapısında bulundurduğu hem cafe hem
de hediyelik ve çikolata satışını otomasyon yardımıyla tek bir çatı altında toplamıştır.

Seda Saç Tasarım Kuaför Otomasyon Sistemi

Adisyon Programının özelleştirilebilir yapısı ile Seda Saç Tasarım Merkezinin kuaför otomasyonunu 1 dokunmatik
ve 1 yazıcı ile tamamlamıştır. Kolay kullanımı ve müşterilerine hızlı erişimi sayesinde programın çeşitli ekranlarını
kullanarak müşterilerin daha iyi hizmet alması sağlanmıştır. Başlangıç olarak donanımlar yeterli olup tabletler sayesinde daha da
özelleşecek olan bu otomasyon kuaförler için özel bir çözüm sunmaktadır.

…….

YUKARI