Çelik Kapı Üretim Takip Sistemi & Yönetim Sistemi

Sektöre uygun olarak Tasarlalan Satın alma süreçlerinden Sipariş, Üretim takip ve Ürün teslimine kadar Komplike bir sistem sunmaktayız.

DEMO ve KURULUM TALEBLERİNİZ için

Çelik Kapı Üretim Takip ve Yönetim programı

Çelik kapıcılar için özel olarak uyarlanmış olan imalat yazılımı ileÇelik kapı üretim sistemi iş süreçiler binlerce renk, ebat, kulp, kaplama, kilit seçeneğini bu çok alternatifli yapısını tekliften-siparişe, üretimden-depoya, stoktan-sevke kadar, kurduğumuz üretim takip sistemi aracılığıyla birkaç tuşla yönetebilirsiniz. Çelik kapı üretiminde ilk kez uygulanan yapısı, siparişin ürüne dönüşme süresini yüzde 50’ye varan oranda kısaltabilir hem iş gücünden hemde işletmeniz açısından karlılık ve maliyet konusunda raporlar alabilir firmanızın bugünü ve geleceği hakkında bilgi toplayabilirsiniz.

Çelik Kapı Üretim ve takip programının artıları.

-Sipariş ve üretim aynı anda başlayabilir.

Her bir değişkene bağlı olarak ürünün fiyatı, üretim süreci, teslim süresi otomatikman tanımlanabili. Siparişi girilen ürünün üretimine anında başlanırken, siparişten üretime kadar geçen süre kısaltılabilir vebu sayede hata payı sıfırlanabilir.

-Tek ekrandan daha kolay takip edebilisiniz.

Çelik kapı üretimindeki kesim, büküm, kaynak, mobilya işçiliği, cila, kaplama, stok, aksesuarlama ve montaj aşamalarının tümü üretim takip sistemi sayesinde rahatlıkla takip edilip. Üretimi barkodlarla izleyerek, her aşamayı kayıt altına alabilirsiniz.

-Stok depo takibini etkin kullanabilirsiniz.

Etkin raporlama özelliğinden faydalanarak, satın alma analiz raporu ile ihtiyaç duyulan malzemenin stok durumunu anında sorgular, yeterli stok olmaması halinde programın verdiği uyarı sayesinde iş sürekliliği sağlanmış olur.

-Tam Sipariş teklif kontrolu sağlayabilirsiniz.

Bütün bayi ağınızdaki bayilerinizden gelen siparişlerin döküm halınde çıktısını alabilir ve üretim sürecini takip edebilirsiniz.

Çelik Kapı Üretim & Yönetim Sisteminin Çalışma Şekli


Çelik kapı Üretim sistemimizin Üretim ve teklif başlangıcı Çelik Kapı Üretim Sistemi müşteri tanımlama ekranıyapabilmek için ERP sistemimizden müşteri tanımları yapılır. Gerekli bilgiler girilirdikten sonra müşterimiz istenirse farklı kategorilerde Örneğin: Bayii, Perakende, Toptan gibi.. kaydedilebilir Bu sayede hem carilerin takibi ve gruplandırmaları sağlanmış olur.


Çelik kapı Üretim sistemi stok ekleme ekranı

ERP sisteminde Çelik kapıların takibini sağlayabilmek için her ürüne özel isimlendirme ve BARKOD oluşturulur bu sayede ürün bazlı üretim raporları oluşturulabilir ve Üretim aşamalarında takibi tek ekranda sağlanabilir.


Çelik kapı üretim takip sisteminde üretim aşamaÇelik kapı programı reçete tanımlama ekranı takibi yapabilmek için ürünlere özel reçete tanımı yapabilirsiniz. Reçete tanımı yaparken Maximum çalışma süresi belirleyebilir bölüm bazlı iş gücü planlaması ile firmanızın üretim süreçlerini yönetebilirsiniz.


Çelik kapI üretim sistemi alınan teklif ve sipariş ekranıCari ve stokları oluşturulan reçetelerle üretime hazırlanan Çelik kapılar oluşturulan veya seçilen cari için sipariş ve teklif olarak yeni kayıt oluşturulur. Oluşturulan kayıt Cari veya Bayi’ye dönük geçmiş sipariş ve teklif sistem takibini sağlamış ve onaylanan siparişler üretime sevkedilmeye hazırlanmış olur.


Üretim detayları Verilen Teklif veya Çelik kapi uretim sistemi üretim detay ekranıAlınan Siparişlerden oluşturulur. Verilen Teklif veya Alınan Sipariş girilirken ürün maliyeti muhasebe kayıtlarına göre anlık olarak sistem tarafında hesaplanır ve teklif yada siparişe otomatik aktarılır. Siparişi alınan Ürünün Üretim detayı Ürüne , Ürün Modeline , Müşteriye göre varsayılanlaştırılabilir veya sistem üzerinden müşteri taleplere göre seçilerek üretim planı oluşturulur.


Çelik kapI üretim sistemi üretim detaylı siparis ekranı

Üretim detay kısmı girilen ve üretime hazırlanan siparişler farklı renklerde gösterilerek üretim aşamalarına hazırlanmış olur. Üretim başlangıcında ki renkli ekranlar ile üretim detaylarındaki hata ve eksikler en aza indirilmiş olur.
Alınan Sipariş Formu firmaya özel tasarlanan özgün şablonlar ile yazdırılabilir , sistem üzerinden müşteriye mail atılabilir veya fax çekilebilir. Bu sayede müşteri veya Bayi onayladıktan sonra sipariş üretim aşamasına yönlendirilebilir.

Sipariş formu celik kapı üretim sistemi sipariş formuÇelik-kapI alınan sipariş teklif formuFarkli dosya türleri ile teklif kaydetme ekranı
Üretim aşamalarında Çelik Kapıların sipariş detaylarını Çelik kapı üretim sistemi üretim formutakip edebilmek için her ürün özel ayrı ayrı sipariş formu oluşturabilirsiniz. Bu formları ihtiyaç halinde farklı tasarımlar ile yazdırabilir ve üretim takibi sağlayabilirsiniz.
Çelik kapı üretim sistemi sipariş listesi

Alınan Sipariş Yada Verilen Teklifler Sipariş Teklif işlemleri modülünden izlenebilir Verilen Teklifler tek ekrandan filtrelenebilir ve Siparişe çevrilebilir.
Sipariş Detayları ekranından tüm siparişlerinÇelik kapı alinan siparişler ve sevkiyat takip ekranı durumları içerikleri kontrol edilebilir üretimi bitenlerin sevkiyat planlaması tek ekrandan filtrelenerek ile yapılabilir.
Çelik kapı üretim sistemi üretim sevketme ekrani

Yetkili kişi tarafından onaylanan siparişler üretim planlama ekranına düşer Ürünler ürün cinsine , modeline göre üretime sevk edilir
Üretilecek ürünler için MRP Malzeme İhtiyaç Çelik kapı üretimi için tedarik listesi oluşturma ekranıPlanlama Modülü otomatik olarak stok mevcutlarını minimum maksimum stok seviyelerini kontrol ederek tedarik listelerini ürün gruplarına göre oluşturulabilir.
Çelik kapı üretim tedarik listesi oluşturma

Ürün gruplarına göre oluşan tedarik talepleri satınalma personeli tarafından alınan teklif veya verilen sipariş fişlerine dönüşerek ürün alım süreci başlamış olur verilen siparişler depo modülü ile sistemli kontrollü ürün kabulü yapılır.


Ürün gruplarına göre oluşan tedarik talepleri Tedarik edilecek ürünlerin siparişe verilme ekranısatınalma personeli tarafından alınan teklif veya verilen sipariş fişlerine dönüşerek ürün alım süreci başlamış olur verilen siparişler depo modülü ile sistemli kontrollü ürün kabulü yapılır


Yapılan ürün kabulleri sonrası depocunun hangi üretim bölümüne hangi stokları kaçar edet teslim etmesi gerektiği bilgileri olan depo teslim fişleri oluşur.

Çelik kapı üretimi depo talep listesi

Çelik kapı Üretimi depo ürün talep listesi oluşturma ekranı


Üretim Modülünde her bölüm kendi yapacağı iş emirlerini görür iş planını yazdırabilir yada anlık sistem bilgisayarları üzerinden iş emirlerini bir sonraki aşamaya ilerletir

Çelik kapı üretim sistemi kaynak aşaması

Çelik kapı üretim sistemi asama takip ekranı
Çelik kapı üretim sistemi üretim emirleri listesi

Tüm üretim tek ekranda aşamalarına göre raporlanabilir süreç ve öncelik planlaması yapılabilir.
Ürünler Son aşamada kalite kontrol yapılınca üretim süreci biter ürün paketleme devreye girer ve sistem tarafından sevkiyat ve ürün barkodları oluşur

Çelik kapı üretim sistemi ürün barkodları

Çelik kapI Üretim sistemi ürün barkodları


Ürünler yapılan sevkiyat planına göre hafızalı barkod Çelik kapı üretim sistemi sevkiyat planlama ekranıokuyucular yada el terminalleri aracılığıyla barkodları okutularak sevk edilir irsaliyesi , depo çıkış formu veya satış faturası basılarak muhasebeleştirilir.


Çelik kapı üretim sistemi rapor ekranıİleri seviye raporlama araçları ve yüzlerce rapor tasarımı ile istediğiniz verilere ulaşabilirsiniz.


ÇKAP ERP MRP -  ÇELİK KAPI SİPARİŞ ÜRETİM MUHASEBE SİSTEMİ

Çelik Kapı üretim yönetim sistemi çelik kapıların üretim detaylarına ,ölçülerine ,aksesuarlarına göre maliyetleri otomatik çıkarılan teklifler  müşterilere sistem üzerinde mail yada fax ile otomatik iletilir. Onaylanan teklifler siparişe tek tuş ile çevrilir yada alınan siparişler sisteme girilir muhasebe  ve üretim onayı alınarak teslim tarihine ürün grubuna göre guruplanarak üretim planlaması yapılır, üretilecek çelik kapılar için malzeme ihtiyaç planı anlık stok mevcutlarına göre oluşturularak satınalma tedarik talepleri otomatik oluşur satınalma departmanı üretilecek ürünler için gerekli satınalmaları yapar , depolar arası sevkiyat fişleri otomatik oluşur bu sayede üretim departmanlarına gerekli ürünler sistemli kontrollü bir biçimde teslim edilir.
Üretim modülünde ürünler her aşamada makine parkuruna ,  çalışan personele göre takip edilerek anlık üretim bilgilerine ulaşılır. Ürüne tanımlanan üretim sürelerine göre anlık olarak geciken siparişler raporlanır müşteri aradığında siparişinin hangi aşamada olduğu ne sürede teslim edileceği gibi konularda net bilgiler verilir.
Ürün paketleme modülü ile üretimi biten ürünler barkodlanır sevkiyata hazır hale gelir.
Sevkiyat planlama sistemi ile üretimi biten paketlenen ürünler teslim tarihine ya da sevkiyat önceliğine göre depo sevkiyat listeleri oluşturulur sevkiyat sisteminden el terminali yada barkod okuyucular aracılığı ile ürünler yönlerine özelliklerine göre sevk edilir sevk irsaliyeleri basılır bir sonraki aşamada faturalandırılarak muhasebeleşir bu ana kadar ileri seviye filtreleme ve raporlama araçlarıyla süreç profesyonelce sürdürülür.
Erp Muhasebe Programı sayesinde işletmenin Kasa, Banka, Cari Karları , Stok Kartları , Masraf ve Hizmet Kartları , Sipariş , İrsaliye , Konsinye , Fatura , E-Fatura ,  Muhasebeleştirme , Çek  Senet ve Finansal yönetim modülleri , Dış Ticaret Yönetimi , kullanıcı bazlı yetkilendirilmiş çoklu Kullanıcı ve çoklu Şube Desteği ile ve Entegre E-Ticaret Sistemi , Bayi Yönetim Portalı , Online Tahsilat sistemleri ile ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ihtiyaçlarınıza  profesyonel ve kurumsal çözümler sunmaktayız.

Şiketin tüm verileri tek bir veritabanında toplandığı için güvenli ,esnek ,hızlı ve hatasız bilgiye ulaşma imkanı sağlanır ve tüm departmanlar arasında bağlantı kurulmuş olur

 

YUKARI